Miért jó a vörösáfonya rendszeres fogyasztása?
A vörösáfonya egyre ismertebb gyümölcs, nem is csoda, hiszen számtalan pozitív hatása van az emberi egészségre. Mi mindenre is használható ez az élénk vörös kis bogyó? Miért ajánlják kifejezetten nőknek?
Mit tartalmaz a vörösáfonya?
Ez a vörös kis gyümölcs értékes hatóanyagot és vitaminforrást tartalmaz. Található benne kalcium, kálium, magnézium, nátrium, vas, cink, mangán és foszfor is. Ráadásul gazdagon tartalmaz A-, B-, C- és E-vitaminokat. Mivel flavonidot, ezért csökkenti az infarktus lehetőségét és egyben érvédő hatású is. Nőknek kifejezetten ajánlott, hiszen nem csupán a szájüregben, de a húgyutakban megjelenő baktériumok ellen is kiválóan lépe fel a benne található proantociandin hatóanyagának következtében.
A húgyúti fertőzések leggyakoribb okozója az E-coli baktérium, azonban ez az anyag megakadályozza, hogy a baktérium hozzátapadjon a hólyag falán lévő hámsejtekhez. Tartalmaz még fenolt, amely erősíti az immunrendszert, véd a fertőzésektől, antioxidáns hatású, védi az ereket, sejtregeneráló, segít a méregtelenítésben, akadályozza a kőképződést, segít megelőzni a gyulladásos és a daganatos betegségek kialakulását. Tulajdonképpen napjaink csodaszerének tekinthető.
Milyen betegségek esetén ajánlott még?
A gyümölcs fogyasztását a húgyúti fertőzésekben szenvedők mellett ajánlják prosztatagondok, vesebetegség és diabétesz esetén is az orvosok. Különösen érdemes azoknak is beépíteni a napi táplálkozásba ezt a gyümölcsöt, akik folyamatosan valamilyen úszósportot végeznek, hiszen ők még nagyobb kockázattal vannak kitéve az állandó fertőzéseknek. A vörösáfonya hatása megkérdőjelezhetetlen túlsúly, magas vércukor, érelmeszesedés és érrendszeri betegségek, valamint magas vérnyomás esetén.
Tovább a termékrendeléshez >>>
Forrás: bien.hu
Szólj hozzá