Miért jó a meggy rendszeres fogyasztása?
A meggy erős vértisztító és gyulladáscsökkentő hatású gyümölcs. Csökkenti a visszerek kialakulását, véd a ráktól és jótékonyan hat az emésztésre. Ősidők óta ismert, szerteágazó gyógyító hatással bíró bogyós gyümölcs. Már az ókorban is ismerték a Földközi-tenger vidékén és Perzsiában is. Magyarországon termesztésének és fogyasztásának nagy hagyománya van, ennek köszönhetően hazánk világviszonylatban is az egyik legnagyobb meggytermelő országnak számít.
17 antioxidánst tartalmaz
Az antioxidánsok megakadályozzák a sejtek oxidatív károsodását, amelyek krónikus gyulladásokhoz és betegségekhez vezetnek. A meggy 17 antioxidáns vegyületet tartalmaz, kiemelkedik közülük a melatonin, a kvercetin, az ellagsav, és számos flavonoid (antocianinok, fenolsavak). Az egyik legerősebb hatású antioxidáns a kvercetin, amely a meggyen is megtalálható.
Vírusölő és antibakteriális hatású
A meggy vírusölő és antibakteriális tulajdonsága révén véd a fertőzésektől és vírusos megbetegedésektől is. Rendszeres fogyasztásával a nyári hónapok alatt felvértezhetjük az immunrendszerünket az őszi-téli időszak meghűléses és influenzás megbetegedések ellen.
Véd a ráktól – bizonyítottan tumorgátló hatású
A meggy intenzív piros színét okozó antocianinok bizonyítottan tumorgátló hatásúak, vagyis megakadályozzák a ráksejtek kialakulását és szaporodását. Az antocianin mellett még további három rákellenes hatóanyag létezik, a perilil-alkohol, limonén és ellaginsav, melyek közül a meggyben mindhárom megtalálható. Ennek köszönhetően a meggy elsősorban a mellrák, valamint a tüdő-, vastagbél- és a bőrrák ellen nyújt védelmet.
Hatékony gyulladáscsökkentő
Az oszteoartritiszben szenvedő betegeknél a meggyfogyasztás nagymértékben csökkenti a gyulladást, mégpedig a hagyományos szerek kockázatai és káros mellékhatásai nélkül. Gyulladáscsökkentésre többek között azért válik be, mert bioaktív anyagai gátolják a gyulladásért felelős ciklooxigenáz enzimet.
Növeli a melatonin termelést – csökkenti az álmatlanság tüneteit
A melatonin nemcsak antioxidáns, hanem az ébrenlét és az alvás ciklusát, valamint az öregedést is szabályozza. Az emberi szervezetben a tobozmirigy termeli. A szervezet megfelelő regenerációja érdekében kiemelten fontos a pihentető alvás. A Northumbia Egyetemen megállapították, hogy a meggy fogyasztásával közel 20 százalékkal nő a melatoninszint,ezáltak hosszabb, pihentetőbb alvást eredményez.
Védi a vérfalakat
A bogyós gyümölcsökhöz hasonlóan a meggy is kimagasló mennyiségben tartalmaz flavonoidokat. Ezek az antioxidáns hatású vegyületek segítik megőrizni a vénák falának rugalmasságát, ezáltal közrejátszanak többek között a visszérbetegségek kialakulásának megelőzésében.
Az egyik legjobb vértisztító
A mély bordó zöldségek és gyümölcsök a legjobb vértisztítók. A zöldségek közül a cékla, a gyümölcsök közül a meggy tartozik a leghatékonyabb vértisztítók közé.
Erősíti a szívizom működését
A meggyben lévő kálium, kalcium és más ásványi anyagok erősítik a szívizom működését, valamint a meggy fogyasztása csökkenti a vér koleszterin és vérzsír szintjét is. Érbetegségek ellen is hasznos, lúgosító hatásával újra megnyitja a kapilláris ereket.
Jó hatással van az emésztésre
A meggyben lévő gyümölcssavak serkentőleg hatnak a bélmozgásra, B-vitamin tartalmának köszönhetően pedig segíti a kiegyensúlyozott emésztést, ezen kívül jó hatású az idegrendszerre is.
Gyógyítja a köszvényt
A meggy csökkenti a húgysavszintet, és a húgykőlerakódásokat, ezáltal köszvény esetén is alkalmazható. A rendszeres meggyfogyasztás természetes és biztonságos módon képes kezelni a köszvényt.
Tovább a termékrendeléshez >>>
Forrás: impressmagazin.hu
Szólj hozzá