Igazi csodaszer az aszalt szilva!
Ha az aszalt szilva jótékony hatásairól van szó, a legtöbbeknek az jut eszébe, hogy segít megakadályozni, illetve enyhíteni a székrekedést - de valójában ennél sokkal több mindenre jó ez a finomság.
A csontoknak is jó tesz
Az aszalt szilva rendkívül jól hat a csontok egészségére! Egy 160, menopauza előtt 1-10 évvel álló nő bevonásával készült kutatás szerint a gyümölcs rendszeres fogyasztása mérhetően megnövelheti a csontsűrűséget. Különösen a 40 feletti nőknek lehet érdemes rendszeresen enni belőle, hiszen a korral járó csontritkulás különösen érzékenyen érinti őket. Amit fontos tudni, hogy kalóriaszegénynek éppenséggel nem mondható, így napi pár szemnél többet ne együnk belőle - annyit viszont egészen nyugodtan.
Alacsonyabb vérnyomás
Egy 2010-ben készült kutatás felhívta rá a figyelmet, hogy azok, akik rendszeresen esznek aszalt szilvát, illetve isznak szilvalevet, alacsonyabb lehet a vérnyomásuk, így a magas vérnyomással küzdőknek is érdemes lehet az étrendjükbe építeni. A népi gyógyászatban a májproblémák kezelésére is szokták ajánlani. Szintén 2010-ben készült az a tanulmány, amely szerint a májbetegségek kialakulásának esélyét is csökkentheti ez a gyümölcs, illetve támogathatja a máj működését, és a hepatitiszben szenvedőknek is jó ötlet lehet a fogyasztása.
Hatékony hashajtó
Persze, az sem véletlen, hogy az aszalt szilvát hatékony házi hashajtóként ismerik a legtöbben. Ezt egy 2008-as kutatás is igazolja. Az aszalt szilva nemcsak a székletet lazítja, de a bélmozgásokat is serkenti, ami magas rosttartalma mellett annak is köszönhető, hogy egy szorbitol nevű anyagot is bőven tartalmaz. Az emésztésre gyakorolt jótékony hatásai miatt a fogyókúrázók számára is segítséget nyújthat, de nekik különösen oda kell figyelniük magas kalóriatartalmára.
Cukorbetegek is fogyaszthatják
Mértékkel a cukorbetegek is ehetnek aszalt szilvát, mivel kutatások szerint nem emeli meg nagy mértékben a vércukor- és az inzulinszintet sem. Emellett azonban fontos tudni, hogy cukortartalma magas: egy közepes aszalt szilva 1,2 gramm fruktózt tartalmaz, a napi fruktózbevitelt pedig 15-25 gramm környékén érdemes tartani egészségi állapottól függően. Az aszalt szilvában sok a kálium és a K-vitamin; érdemes mindig a tartósítószerektől mentes verziót választani.
Tovább a termékrendeléshez >>>
Forrás: Házipatika
Szólj hozzá